Kosmetyki naturalne

W tym miejscu będę zbierać dla Was najlepsze, warte zapamiętania, proste, domowe sposoby na polepszenie urody.
______________________________________


TONIK OWSIANY - DLA SKÓRY WRAŻLIWEJ

 • Pół szklanki płatków owsianych

 • Pół szklanki wody

 • Gaza, papierowy filtr do kawy lub sitko • Zalej płatki mineralną lub przegotowaną wodą i odstaw na 24 godziny. Co kilka godzin należy przemieszać płatki. Na koniec przecedź powstały płyn przez gazę albo sitko o drobnych oczkach. Tonik stosuj 2 razy dziennie; jeśli masz podrażnioną skórę możesz używać go częściej.

  Uwaga! Taki tonik nie zawiera konserwantów, dlatego jego termin ważności jest bardzo krótki. Warto robić tonik w małych porcjach, które zdążysz zużyć w ciągu 3-4 dni.
  BRODAWKI / KURZAJKI: 

  Nalewka przeciw brodawkom

  • 10 g świeżo zmiażdżonego glistnika (ziele jaskółcze)
  • 1 szklanka (250 ml) octu winnego
  Składniki zmieszać, umieścić w szklanym słoju i odstawić na jeden miesiąc z dala od światła. Potrząsać słojem co 2 – 3 dni. Odcedzić.
  Stosować nierozcieńczony płyn na brodawki dwa razy dziennie lub nasączyć tampon nalewką i umieścić go na kurzajce, przytrzymując bandażem. Tampon zmieniać regularnie na przestrzeni tygodniowej kuracji.

  Nalewka może być stosowana wewnętrznie w proporcji 5 kropli na ½ szklanki (150 ml) wody przed trzecim posiłkiem dnia w celu oczyszczenia wątroby.

  Sprawdzony i na prawdę skuteczny sposób na kurzajki, ziele jaskółcze kwitnie od maja/czerwca do lipca. 

  PIELĘGNACJA STÓP:  Moczenie stóp w occie

  (Jabłkowy jest najlepszy) sprawia, że nasze stopy stają się niezwykle mięciutkie!! Jest również doskonałym rozwiązaniem dla wielu problemów, takich jak grzybica paznokci, suche stopy, zmęczone nogi, itp ... Każdy powinien robić to co najmniej 2 razy w miesiącu! Moczyć stópki powinniśmy tak z 20 minut.


  Tajemnice nakładania makijażu w zależności od kształtu twarzy:

  W praktyce:  Brak komentarzy:

  Prześlij komentarz